Yeniliklerden Haberdar Olun

Radisson 1 First RHCA in Turkey Red Hat Guilford 2 Event 3

Kurumsal

Perception Hakkında

2004 yılından bu yana Türkiye’nin önde gelen kurumsal şirketlerine ve devlet kurumlarına UNIX/Linux konularında eğitim ve danışmanlık hizmetleri veren Perception, 2005 yılında Red Hat’in Yetkili Eğitim Ortağı oldu.

2022 yılı itibarı ile Perception Red Hat ile ilişkisini yetkili eğitim merkezi yerine farklı bir şekilde devam ettirmektedir ve Red Hat'e eğitmen sağlamaktadır. Ayrıca Gurulabs firmasının eğitimleri de hizmet portföyüne eklenmiştir.

Bazı Red Hat sınavlarının Türkçe olarak yapılması için de önemli çalışmalar yapan Perception,  sadece İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Çince, Japonca ve Kore dillerinde yapılan RHCSA ve RHCE sınavlarının Türkçe olarak yapılması için gerekli yerelleştirme çalışmalarını da gerçekleştirdi. Bu özverili çalışmaları nedeniyle de  Red Hat tarafından verilen  Directors Award ödülünü kazandı.

Red Hat'in resmi eğitimlerinin ve Red Hat Certified Engineer (RHCE) sertifikasyonunun Türkiye'ye getirilmesinde öncülük eden Perception’un kurucusu Alpaslan Kaplan, Kasım 2012’de almaya hak kazandığı “Red Hat Certified Architect” belgesiyle Türkiye’nin bu belgeye sahip ilk BT profesyoneli ve eğitmeni oldu.

Kaplan, 2001 yılında da Türkiye'nin ilk “Red Hat Certified Engineer (RHCE) ve Examiner (RHCX)” ünvanını elde etmişti.

%100 müşteri memnuniyeti ilkesiyle hareket eden Perception, 2004 yılından beri yaptığı çalışmalar, verdiği eğitimler ve kazanmış olduğu sertifikalarla Türkiye’nin en yetkin eğitim ve danışmanlık şirketleri arasında yer alıyor.